Nokia 5800 XpressMusic

Bija pienācis laiks upgriedoties uz jaunāku mobīlo, jo vecais jau bija savu nokalpojis un vairāku apsvērumu dēļ izvēlējos šo modeli. Tad nu, arī, nedaudz sīkāk par un ap.

Galvenais izvēles kritērijs telefonam bija navigācija – devos atveļinājumā uz ārzemēm un izvēle uz šo konkrēto modeli krita dēļ lielā ekrāna, iebūvēta GPS un nokia maps ar 30 dienu auto navigācijas izmēģinājuma versiju, kura gan pēc pāris mēnešiem kļuva bezmaksas.

Nebiju drošs, cik ērti būs viņu lietot, jo bija pieredze ar E50 un ja vajadzēja kaut ko specifiski izmanīt, tad tas nebija tik vienkārši – izvēlnes ļoti sarežģītas un dziļi sazarotas, un ņemot vērā ka 5800 vadība notiek ar skārienjūtīgu ekrānu, ja izvēlnes ir tik pat sarežģītas, tad var sanākt pamatīgi nočakarēties. Bet izvēlnes ir tikušas pamatīgi pārtaisītas un viss ir patīkami vienkārši un ātri pieejams un izdarāms. Ļoti specifiskas lietas, vēl jo projām ir stipri dziļi, bet jebkurā gadijumā, viss ir stipri vienkārs, salīdzinājumā ar Nokia E52, kura izvēlnes, tā vien liekās, ka kļūst sarežģītākas ar katru nākamo sēriju. Ja nebūtu svarīgs lielais ekrāns, noteiki būtu izvēlējies E52, jo skārienjūtīgais ekrāns kaut kā īsti man neiet pie sirds arī pēc nu jau vairāku mēnešu lietošanas – laikam esmu pārāk konservatīvs. Ļoti iespējams ka nākamais telefons tiks izvēlēts, bez skārienjūtīga ekrāna, bet to jau rādīs laiks – varbūt pieradīšu.

Ekrāns ir patīkami liels, kvalitāte laba un lai arī rezistīvais – precizitāte ir nevainojama, ar pirkstu vari bakstīt uz mazas klaviņas ekrānā un ziemā ar cimdu varu izdarīt primitīvas darbības – nav vajadzīgs cīsiņš vai nav jāsaldē rokas. Spilgtums tiek regulēts atkarībā no apkārtējās gaismas un pieliekot pie auss, ekrāns tiek atslēgts, lai nejauši netiktu nospiesta kāda poga.

GPS ar AGPS aktivizētu atrod pozīciju ļoti ātri, bet bez AGPS un pie cold start paiet laiciņš kamēr tiek atrasta precīza pozīcija, dažreiz līdz pat 5min. Bet kad pozīcija ir atrasta GPS darbojas nevainojami. Arī braucot ar mašīnu nav nekādu problēmu ar aizkavi.

Baterija tur gandrīz nedēļu, ja tiek lietots prātīgi un tikai sarunām un nedaudz mūzikai, bet ja saslēdz wifi un baksta, tad var nosēdināt arī nepilnas dienas laikā. No čainas var dabūt lielākas ietilpības bateriju, bet ņemot vērā, ka tāpat šis teleons nav diez ko plāns – ar biezo bateriju šis telefons pārvēršas par kluci, un tādu staipīt apkārt nav diez ko patīkami.

Pārējās f-jas īpaši neizmantoju – foto, audio un video. Papildus aplikācijas ir vienkārši novilkt no ovi store un viņas ir pietiekoša daudzumā. Sports tracker jaunā versija, priekš skārienjūtīgiem ekrāniem, beidzot tika izlaista ar patīkami pārstrādātu interfeisu un smukāku dizainu.

Nokia maps pozitīvā puse ir tāda, ka iespējams salādēt kartes telefonā, pirms došanās kaut kur un tad nav vajadzīgs izmantot datu pāraide ārzemēs, tādejādi ieekonomējot finanses. Kartes kvalitātes ziņā līdzinās google maps, līdz ar to viss ir štokos. Ir pieejama arī 3D navigācija kad tiek attēlotas lielākās apkārtējās mājas, zīmētas protams, kas ir visai interesanti. Darbojas ļoti labi un savu f-ju pilda.

Uz datora liekamie softi nokia`s gan ir kļuvuši par šausmām. Visu laiku bija PC Suite ar ko tad arī visu nepieciešamo varēja izdarīt – backup, upgrade, failu piekļuve un dažādas vadīšanas iespējas. Softs bija liels, bet pierasts un ar visām nepieciešamajām f-jām. Tagad ir parādījies Ovi Suite, kurš ir mēģināts taisīt līdzīgi PC Suite, bet ir izgāzies, vismaz pagaidām. Izskatā, protams, ir uzlabojies, bet tas arī viss. Kartes var ielādēt ar Ovi Suite palīdzību, bet tikai pa vienai. Ja ir vajadzība ielādēt vairākas kartes, tad jāizmanto Maps Suite (laikam tā viņu sauca), ar kura palīdzību var menedzēt tikai kartes uz telefona. Updeitot firmvāri var ar Ovi Suite palīdzību, bet ir pieejams atseviški Update Suite (kaut kā tā viņu sauca) ar kuru, atkal, var tikai apdeitot telefona firmvāri un vēl pašā telefonā ir iespējams updeitot firmvāri neslēdzot pie datora ar SW Update palīdzību. Tā kā uz doto brīdi man stāv 4 softi uz datora lai vadītu vienu telefonu, kas, manuprāt, ir diezgan marazmātiski.

Izmēru ziņā, varēja būt nedaudz plānāks. Updeitojot firmvāri un ovi kartes uz telefona, nevarēju vairs palaist ovi kartes, kas beigās, laikam, bija valodas vaina – ar LV valodu kartes krašojās. Uzliku EN un viss strādā nevainojami. Savādākas sūdzības īpaši neatceros un telefons visā visumā labs.


Piezīmēšu pie reizes bijušo telefonu modeļus, kādi tad man ir bijuši lietošanā:

Siemens C25 – pirmais telefons, kuram bija tikai divas iespējas – piezzvanīt un aizsūtīt sms, abos virziemos protams, bet ja nemaldos, tad viņam pat pulkstenis un modinātājs nebija, kur nu vēl citas ekstras. Ilgi gan šis instruments manā lietošanā nebija, jo samērā ātri, tiku pie sava otrā telefona.

Nokia 6120 – šis jau bija elitārs instuments, kā nekā biznesa klases telefons. Čūskiņu varēja tīklā močīt un visas citas nepieciešamās fīčas bija.

Nokia 3220 – ļoti īsu laiku lietoju, jo kaut kā neiepatikās tās gaismiņas un arī pārāk maziņš priekš manas ķepas bija. Pēc kāda laika, kad pārgāju uz nākamo telefonu, šis tika sašķaidīts ar ķieģeļa palīdzību.

Sony Ericsson K700 – bija pierasts pie nokijas pārdomātās un ērtās izvēlņu sistēmas kura tikusi pieslīpēta gadu laikā, kā rezultātā bija grūti pierast pie šī telefona haotiskās un neintuitīvās izvēlnes un vispārējās telefona lietošanas.

Nokia E50 – atgriezos atpakaļ pie nokia biznesa klases. Telefons bija apaudzis ar dažādām f-jām, kā rezultātā, diezgan viegli bija iespejams apmaldīties izvēlnes labirintos.

Nokia 5800 – pašlaik lietoju un nesūdzos. Izvēlnes palikušas intuitīvākas un vienkāršākas un iespējas paplašinājušās.

Neo FreeRunner – beidzot saņēmos un pasūtīju šo divaisu un kaut kad drīzumā arī varēšu sākt spēlēties. Vai lietošu viņu ikdienā, nezinu, bet paspēlēties noteiki būs interesanti. Kaut ko, gan jau ka, vēlāk arī uzrakstīšu.

Diez ko daudz man viņi bijuši nav, bet man arī nevelk bieži mainīt telefonus – nolietoju, kamēr turās kopā un tad skatos uz jaunu.

Advertisements

~ by BIBO on 2010.05.04.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: