GSM

Līdz šim vienīgais, daudz maz reālais veids, kā salauzt GSM datu pāraidi bija ar COPACOBANA palīdzību un tas ir izdarāms apmēram 15 h laikā (pilns cikls) ko notestēja un nedaudz optimizēja līdz 13 h. Šāda iekārta maksā aptuveni 10 000 $ plus vēl iekārtas datu pārtveršanai un programmatūra. Ar cita veida aparatūru mēģināt lauzt GSM pārtverto infu būtu bezjēdzīgi, jo pilns šifru tabulas izmērts ir apmēram 12 petabaiti un uz viena single core cpu tas prasītu apmēram 100 000+ gadu.

Attīstoties tehnoloģijām pašlaik uz 80 CUDA nodes atšifrēt ir iespējams aptuveni 3 mēnešos. Ir uzsākts projekts kurš ar komūnas palīdzību veido rainbow tables kurš, kad pabeigts, dos iepsēju ļoti ātri atrast un atšifrēt šifrētus datus, pārtvertus no GSM. Aparatūra GSM datu pārtveršanai ir iespējams iegādāties un maksā sākot no 700 $ un porgrammatūra, kā arī pamācības ir brīvi pieejamas internetā un ir opensource.

Šis projekts, manuprāt, gūs lielu populatirtāti, jo ir daudzi kam tas varētu likties interesanti, bet nav padziļinātas zināšanas vai resursi lai veiktu uzbrukumus patstāvīgi.

2003. gadā Izraēlas zinātnieki slauza GSM šifrēšanu un pierādīja, ka ir iespējams noklausīties sarunas, ko arī apstiprināja, negribīgi un tikai pēc ilgāka laika, GSM security (security threats) un aizbildinājās ar to, ka lai veiktu šādu noklausīšanos ir vajadzīga specifiska aparatūra un padziļinātas zināšanas GSM tīklu uzbūvē. 2006. gada beigās arī Latvijas plašumos plosījās ziņas par šo notikumu. Pirms mēneša CCC palaida ziņu, ka tuvākajā laikā viņi izlaidīs softu ar kuru varēs noklausīties sarunas in-real-time izmantojot tikai portatīvo un antenu. Līdz šim vienkāršākais veids kā noklausīties sarunas bija izveidot pašam savu GSM tīklu kurš izliekās par attiecīgā operatora tīklu, piekļūt tuvu mērķīm kuru ir nepieciešams noklausīties un cerēt, ka telefons izvēlēsies šo feiko GSM staciju jo viņai ir stiprāks signāls. Ja būs pieejams tik vienkāršs veids kā noklausīties GSM sarunas, pasaulē panesīsies globāls telefonu sarunu noklausīšanās vilnis, par to es esmu diezgan drošs, līdzīgi kā tas bija ar WiFi WEP.

GSM vispār ir diezgan tabu tēma, jo izstrādātāji un ražotāji mēģina visu infu turēt slepenībā un jebkura padziļināta informācija ir pieejama tikai pateicoties kādam kurš šo informāciju nopludina vai arī kāds kurš šo tehnoloģiju reversinženierē.

Nedaudz infas par GPRS.

Advertisements

~ by BIBO on 2009.09.25.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: