ASUS F80L

Nolēmu ka ieburkšķēšu šeit arī par dažādām hardwarēm kas nonāk manās roķeļēs, šad un tad. Šodien Asus F80L apskats.

Cena šim modelim ir sākot no 390 Ls.

Parametri:

Procesors: Intel® Pentium® Dual Core Processor T3200 : 2.0 GHz 667MHz, L2 Cache

Atmiņa : 3GB DDR2 667 MHz SDRAM

Videokarte: Embedded Intel® GMA X3100 (Intel GL960)

Ekrāna tips: 14.1″ WXGA Color-Shine (Glare-type)

OS: Dos

Izpakojot, viss ir jau pierastajā Asus stilā – vienkārši, bet eleganti. Bonusā tiek dota datorsoma un pele. Izpakojis, ķēros klāt likt virsū XP un te mani sagaidīja pirmais aplauziens – pie instalācijas, pašā sākumā, tieši pirms EULA parādīšanas izmeta BSOD. Tā kā man tā ir gadījies jau iepriekš, savilku draiverus, saintegrēju viņus XP instalācijā un mēģināju vēlreiz, bet arī šis piegājien nelīdzēja. Tad nu ķēros pie Vista instalācijas diska un viss aigāja kā pa sviestu, kas man lika atviegloti nopūsties, jo tas nozīmē ka hardware problēmas nav (iespējams).

Vista ripoja labi un bija laiks likt virsū draiverus. Sagatavojos pamatīgam gemorojam, jo, lai arī Asus taisa superioru harwari, software viņiem ir vienkārši briemsīga – ķīnīzeru izstrādāta, bet par pārsteigumu ieliekot disku palaidās simpātisks autorans, kurš arī klusi visu sainstalēja un jāsaka, ka vagad visas asus izvēlnes un izlecošie paziņojumi ir patiesi skaisti, vismaz cik man ir bijis tas gods redzēts.

Draiveri salikti, tagad jāslēdzās pie wifi un otrais aplauziens – pāris minūtes nočakarējos lai vispār ieslēgtu wifi lapītopijam. Ideja sekojoša – datora priekšā ir slēdzītis ar kuru var ieslēgt wifi, pierasta lieta, ieslēdzu un nekas nenotiek – wifi neieslēdzās. Klikšķinājos apkārt kamēr atradu aplikāciju asus priekš wifi kurā arī ir jāieslēdz wifi un tad tikai wifi patiesi būs ieslēgts, galu galā sanāk sekojoši – ja hardwariski wifi nav ieslēgts, softwariski viņu ieslēgt nevar (protams), ja wifi ir ieslēgts hardwariski, tad viņš vēl ir jāieslēdz softwariski lai wifi darbotos – nedaudz overinženierots manupāt, bet nu ja pierod tad jau nav arī tik traki.

Saliku visu nepieciešamo programmatūru, sakopēju pārīti seriālus baterijas testam un palaidu HD filmu kura tika atskaņota pilnīgi bez aizturēm (neteikšu ka liels pārsteigums, net patīkami enīvej). Tad nu devos uz gultu testēt bateriju. Noskatījos 4 seriālus (~2h) un baterija vēl bija gatava turēt ~20 min, kas manupāt ir samērā labs sasniegums. Darbināju otrajā švakākajā, performance, režīmā. Paslēgājot pārējos režīmus starp performance un švakāko, kur laikam tiek darbināts viss iespējamais, īpašu atšķirību neredzēju, bet ieslēdzot niknākus power saving setingus tika samazināts ekrāna spožums, noņemta ekrāntapete un sidebar gadžeti un gan jau vēl kaut kas tika atslēgts, bet nu kopumā baterijas darbības ilgums ir patīkams.

Un trešais aplauziens – skaņā. Skaļruņi ir izvietoti slīpajā datora priekšā/apakšā un ja dators tiek novietots uz kaut kā mīkstāka (segas) vai ir novietots tā, ka kāds objekts ir priekšā (vēders 🙂 ) skaņa tiek aizsegta un noslāpēta.

Datora vāks ir glancēts ar interesantu zīmējumu, iekšpuse ir matēta, grubuļaina kas samazina smērēšanos. Klaviatūra ir ērta un arī esot mitrumizturīga, tačpads ērts, bet tačpada pogas nav diez ko izcilas (neatceros nevienu kam būtu izcilas tačpada pogas gan). Vēl viena pārsteidzoša lieta priekš manis bija ka dators īpaši nesakarst. Ventilatoru izplūdes caurumi ir izvietoti malās un tas varētu uzlabot gaisa apmaiņu.

Kopumā jāsaka – ļoti labs dzelzis par lētu naudu, žiperīgs un nav arī daudz sliktumi.

Advertisements

~ by BIBO on 2009.05.08.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: