Bezvadu austiņas

Šī gada sākumā saņēmos nopirkt bezvadu austinās. Tā nu aizgāju uz veikalu un sameklēju lētāko pieejamo šet variantu Vivanco – un nopirku. Parnesu mājās, pieslēdzu un nestrādā. Palasīju dokumentāciju (cik nu dokumentācijas var būt tādas kvalitātes precei), pačakarējos un par cik nekas prātīgs man neizdevās – aiznesu atpakaļ uz veikalu. Veikala pārdevējs ņēmās nu pārbaudīt vai tiešām nestrādā manis atnestās ausis un pēc pārdesmit minūšu čakarēšanās piesaistot vēl 3 veikala pārdevējus, austiņas tomēr sāka skanēt. Izrādās viltība sekojoša – jāieslēdz ausis, jāpieslēdz pie elektrības un skaņas iekārtas bāzes stacija, jāpadod skaņas signāls bāzes stacijai, austiņām un bāzes stacijai jāatrodas tuvu un tad kad bāzes stacija sapratīs ka viņai pienāk signāls un atradīs austiņas, un nodibnās kontaktu ar viņām austiņas sāks skanēt, bet kamēr vēl process nav noticis nedeg neviena lampiņa uz bāzes stacijas, austiņas šņāc, vobšim nekas nestrādā.

Atnesu atkal mājās austiņas pieslēdzu un šoreiz arī izdevās izvilināt skaņu no viņām, uzmaucu uz ausīm un pirmā doma bija – kā kaut ko tādu var lietot. Skaņā bija jūtama neliela fona šņākoņa, kas protams piedodams radio ausīm, bet man pirmajā brīdī likās tas briesmīgi un priekš manām lielajām ausīm viņas likās ļoti neērtas. Papildus tam liekot uzlādēties austiņas bāzes stacijā bija jābūt ļoti pacietīgam kamēr izdevās iemānīt austiņas īstajā vietā. Iespējas ko pavēra neatkarība no vadiem bija superīgas – varēju auziet uztaisīt tēju, aiziet uz tualeti un pat gružus iznest mūzikas pavadījumā. Bet neskatoties uz to mīnusi šīm austiņām likās pārāk lieli tādēļ nolēmu ka jāatgriežās vien būs pie vada, tikai jāpanēsā vēl šīs bezvadnieces kādu laiku – mok kamēr nomirs, jo cik tad ilgi tik šitiska prece var strādāt. Kad pēc aptuveni mēneša atcerējos par domu atgirezties pie vada, manas domas bija mainījušās diametrāli pretēji – skaņas šņākšana fonā nemaz nav tik pamanāma un jau ir pierasta, ērtas viņas nav bet var pieciest, bet brīvība ir tā vērta un sapratu ka pie vada vairs neatgirezīšos. Pēc vēl kāda laika nolēmu ka tomēr vajag kaut ko ērtāku un kvalitatīvāku un, tā nu, pagājušajā nedēļā tiku pie Sennheiser RS130.

Tad nu par cik esmu tā jau izplūdis tekstā – nedaudz par to kādēļ mana izvēle krita tieši uz šo modeli. Par ražotāju bija jau skaidrs bez īpašas domāšanas jo šis vācu kantoris ir plaši pazīstams ar savu kvalitāti, bet par modeli es svārstījos starp šo un RS140. RS140 papildus ir iespēja regulēt katras ausis skaļumu (kas ir izmantojams ja esi DJ) un viņas māk izlīdzināt kanāla skaļumus kā arī izcelt vāji dzirdamus diapazonus, vobšim baigi gudrās viņas ir un izdomās tavā vietā ko un cik skaļi tev vajag klausīties. Viņas ir closed tipa – austiņu ārējā daļa ir slēgta, kas nodrošina ka mazāk ir dzirdams apkārt – nav skaņas noplūde, ir labāka skaņa uz klusām un smalkām skaņām, tajā pat laikā ir nedauz sliktāka basu un visu skaņa kā atvērtā tipa austiņām. Kā arī šim modelim vienīgajam šajā modeļu līnijā austiņu spilventiņi ir apvilkti ar ādai līdzīgu materiālu, kas varētu būt ērtāk kopjams, bet tajā pat laikā ilgi austiņas valkājot varētu rasties svīšanas problēma, lai kā arī man gribētos ādas austiņas nosliecos tomēr neņemt šīs. Tad nu saliekot kopā – neesmu DJ, patīk klausīties vairāk basainus gabalus, tomēr negribu ādu un protams vēl cenas atšķirība – nolemu ka RS130 būs mana izvēle.

Tad nu par pašām austiņām. Pirmais ko pamani un ko protams arī ir jāsagaida no šāda produkta ir kvalitāte. Austiņas ir ērtas, ergonimiskas un pārdomātas, der perfekti uz manām ausīm. Smaguma ziņā nejūtu īpašu atšķirību starp šīm un iepriekšējām šitausīm – abas ir vieglas. Skaņas ziņā protams šīm ir cita kvalitāte – mazāka fona šņākoņa it īpaši ja aiziet tālāk no bāzes stacijas tas ir pamanāms, ir beidzot basiņš dzirdams, pie skaņas vēl ir jāpiemin šo austiņu fīča – surround efekts (SRS). Kad pirmo reizi ieslēdzu bija jocīgi jo skaņa tiek nedaudz pārveidota lai radītu telpiskuma efektu, tas protams nav mums visiem pieņemtais 5.1 vai tagad jau laikam 8.1 ir norma, bet kaut kas interesants. Pie šīs fīčas es vēl pierodu :).  Uzlādēšana notiek ļoti eleganti – uzliec austiņas uz bāzes stacijas un lai to izdarītu nav jāmudijās. Skaņas un tuning pogas varbūt ir nedaudz par tuvu, bet par cik tuning poga nav skrolējama, bet kan contact switch, tad tas īpaši netraucē. Nu ja, tad jau laikam visu arī būšu pateicis. Vēl nobeigumam – Sennheiser RS130 ir varen foršas ausis un šaubos vai RS140 būtu labākas.

P.S.

DJ SAA-T 7. epizodes 29-ā minūte iespārda 🙂

Advertisements

~ by BIBO on 2009.04.23.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: