VLC

VLC bija ģeniāls peijeris – mazs, askētisks, ātrs un sagremo visu, līdz iznāca versija 0.9. Tagad interfeiss ir pārtaisīts nedaudz un izskatās pokemoniski, pēc fast forward paiet sekundes piecas kamēr ekrāns pārzīmējas un bieži vienkārši nokrašo. Kam tas ir izdevīgi?! Diemžēl tāds liktenis ar laiku piemeklē daudz softu, pie kuriem var pieskaitīt

arī BitComet. Pirmajās versijās bija lietojams, mazs un ērts torentu trakeris, bet tad atīstības procesā apauga ar visādām figņām un rezultātā palika nelietojams. Pašlaik izmantoju uTorrent – mazs un nav nepieciešama instalācija (standalone?), kas man pēdējā laikā ir iepaticies. Tiesa, lai uTorrent izmantotu kā standalone, ir jāpielieto maza viltība, ko es atklāju pēc vindas pārinstalācijas un bija pakāsti visi torentu download sarakstu. Pie visa šī var pieminēt arī Opera – normāls pārlūks, itkā, bet piebāzta ar visādām figņām – kam, pie velna, pārlūkā ir nepieciešams čata klients. Šeit varētu piemērot veco, labo teicienu – “Tas kas der visam, neder nekam”.

Tā kā arī mūzikas atskaņošanai izmantoju VLC un pēc saskašanās ar jauno versiju biju dziļi vīlies nācās meklēt jaunu mūzikas atskaņotāju. Uzmetu aci Foobar2000 kuru jau biju ievērtējis pirms tam, vienkārši nebija nepieciešamība, un atklāju ka jaunajā betas versijā ir standalone iespēja. Paņēmu, ietestēju un jāsaka ka laba manta – tagad mūzikai Foobar. Nesen iznāca fināla versija un vēl viena patīkama lieta ir automātiskā mūzikas saraksta atjaunošana – nav jāpievieno vai jādzēš playlist saraksti pašam, viss tiek izdarīs tavā vietā.

VLC 0.9 sux biom.

Advertisements

~ by BIBO on 2008.12.03.

3 Responses to “VLC”

  1. mplayer FTW (arī uz windas ir lietojams)

  2. Šaubu nav ka ir arī citi lietojami rīki, bet šinī gadijumā ir pieraduma spēks un es labāk downgreidojos uz vecāku versiju tā vietā lai meklētu kādu alternatīvu. Bet ja nākotnē vlc nelabos savas kļūdas, tad jau lai ietu līdzi laika būs jāmeklē kāda alternatīva, un tad jau noeteikti paskatīšos arī mplayer.

  3. […] Man labpatīk turēt softu kompī up-to-date, lai arī dažreiz tas liek vilties. Linux gadijumā tas ir eleganti izdarāms, ja neesi neko kompilējis ar roku, bet ar windows ir […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: